Příběh

foto_ja_pribeh_web 

 

Vznik značky ®

Na počátku vzniku značky Papalux bylo světlo, následně myšlenka a sen Lucie Stejskalové, která absolvovala Ateliér grafického designu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a jež chtěla “uchopit” světelné paprsky a stylizovat je do určité podoby. Navrhování originálních světel grafička vnímá jako hru, ve které se vrací do svého dětství a uniká tak z reality do světa plného kreativity a fantazie. Její tvorba je jedinečná, nadčasová a hravost a umělecké prvky v sobě rozhodně nezapře. Nebojí se experimentovat s materiálem a snaží se stále hledat různé i netradiční cesty k finálnímu výsledku. Svítidla mají blízko jejímu oboru, jelikož vychází z grafických patternů. Inspiraci čerpá všude kolem sebe, zejména však z přírody, která ji dobíjí energií k další tvorbě.

 

 

O produktech

Světlo není jen praktickým interiérovým doplňkem, ale také srdcem každé místnosti. Lustry Papalux jsou navíc i designovým kouskem. Snoubí v sobě kreativitu, jedinečnost a nadčasovost. Kromě důležité funkce, kterou je dostatečné osvětlení, navodí stropní svítidla Papalux příjemnou atmosféru a doladí každý interiér k dokonalosti. Nejen domovu dodají pocit útulnosti, restauracím a kavárnám výjimečnosti a firemním prostorám na jedinečnosti. Světla Papalux jsou uměleckým doplňkem, který v sobě pojí praktičnost s designem ve vzájemně nepostradatelnou symbiózu.

 

 

Myšlenka

Značka Papalux vznikla spojením dvou slov, a to italského „papá“ a latinského „lux“. V překladu „otec světla“ symbolizuje navrácení k přírodě a k našim kořenům. Význam značky Papalux se odráží i v tvorbě, která se inspiruje zejména harmonií a čistotou přírody.

 

 

 

Zpět do obchodu