Příběh

foto_ja_pribeh_web 

 

Vznik značky ®

Na počátku vzniku značky Papalux bylo světlo, následně myšlenka a sen Lucie Stejskalové, která absolvovala Ateliér grafického designu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a jež chtěla “uchopit” světelné paprsky a stylizovat je do určité podoby. Navrhování originálních světel grafička vnímá jako hru, ve které se vrací do svého dětství a uniká tak z reality do světa plného kreativity a fantazie. Její tvorba je jedinečná, nadčasová a hravost a umělecké prvky v sobě rozhodně nezapře. Nebojí se experimentovat s materiálem a snaží se stále hledat různé i netradiční cesty k finálnímu výsledku. Svítidla mají blízko jejímu oboru, jelikož vychází z grafických patternů. Inspiraci čerpá všude kolem sebe, zejména však z přírody, která ji dobíjí energií k další tvorbě.

 

 

O produktech

Světlo není jen praktickým interiérovým doplňkem, ale také srdcem každé místnosti. Lustry Papalux jsou navíc i designovým kouskem. Snoubí v sobě kreativitu, jedinečnost a nadčasovost. Kromě důležité funkce, kterou je dostatečné osvětlení, navodí stropní svítidla Papalux příjemnou atmosféru a doladí každý interiér k dokonalosti. Nejen domovu dodají pocit útulnosti, restauracím a kavárnám výjimečnosti a firemním prostorám na jedinečnosti. Světla Papalux jsou uměleckým doplňkem, který v sobě pojí praktičnost s designem ve vzájemně nepostradatelnou symbiózu.

 

 

Myšlenka

Značka Papalux vznikla spojením dvou slov, a to italského „papá“ a latinského „lux“. V překladu „otec světla“ symbolizuje navrácení k přírodě a k našim kořenům. Význam značky Papalux se odráží i v tvorbě, která se inspiruje zejména harmonií a čistotou přírody.

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení